• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 4.jpg

2017-2018

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

 Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 22.06.2018 roku o godz.9.00. Wcześniej o godz. 8.00 odbędzie się masza św. w kościele.

 

GMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

alt14 czerwca w ,,dwójce” odbył się konkurs wiedzy z języka angielskiego. Gościliśmy najzdolniejszych uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1. Po oficjalnym przywitaniu wszystkich uczestników przystąpiono do części pierwszej - recytatorskiej, w której rywalizowali ze sobą uczniowie klas pierwszych. Laureatką została Sandraalt Skupień, uczennica SP1, natomiast miejsce II przyznano Łukaszowi Swobodzie, a miejsce III Amelii Pawlus. W kolejnej części uczniowie klas II i III zmierzyli się z testem. W klasie II zwycięzcą został Dominik Słowik. Kolejno na podium uplasowali się także Kamil Hibner (miejsce II) oraz Natalia Mańka (miejsce III). W klasach III walka o podium była bardzo wyrównana. O losach pierwszego miejsca nie zadecydowała nawet dogrywka, takowo miejsce I przyznano ex aequo Mai Cebo i Alanowi Sajnogowi, a na miejscu III uplasowała się Paulina Musiolik. Konkurs zakończono słodkim altpoczęstunkiem i wręczeniem nagród. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

BAWIMY SIĘ W TOSZKU

altDnia 24 maja  wyruszyliśmy na wycieczkę, by zwiedzić zamek w Toszku. Było super i pogoda też nam dopisałaalt. Zwiedzanie zaczęliśmy od obejrzenia makiety zamku,  następnie wyruszyliśmy na spotkanie z Białą Damą. Kolejnym punktem wycieczki były warsztaty plastyczne, po których czekały na nas kiełbaski z grilla. Były pyszne! Troszkę zmęczeni po dniu pełnym nowych wrażeń wróciliśmy do domu.

 

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

alt15 maja w naszej szkole odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej, w którym także brały udział pozostałe klasy. Celem uroczystości było oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. Z częścią artystyczną wystąpili absolwenci naszej szkoły, prezentując krótką inscenizację o Śnieżce w troszkę zmienionej, humorystycznej formie. Po inscenizacji nastąpiło pasowanie na czytelnika. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy pierwszoklasista otrzymał dyplom, a na zakończenie wypożyczył swoją pierwszą lekturę.

 

ŚWIĘTO SZKOŁY

alt11 maja 2018 społeczność naszej szkoły jak co roku obchodziła Święto Szkoły. Podczas apelu został odśpiewany hymn szkoły, uczniowie klasy trzeciej przybliżyli sylwetkę Kornela Makuszyńskiego, prezentując najpopularniejsze jego dzieła. Następnie każda z klas miała za zadanie rozwiązać krzyżówkę dotyczącą tejże postaci. Na zakończenie czekał na wszystkich słodki poczęstunek i miła niespodzianka – gry i zabawy na boisku szkolnym oraz placu zabaw.

 

DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA CYFROWEGO

alt30 kwietnia odbył się w naszej szkole Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego w ramach programu Cyfrowobezpieczni. Zajęcia były prowadzone przez edukatora, który poprowadził pogadankę z wszystkimi uczniami naszej szkoły, a następnie zajęcia w każdej z klas dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu. Po zakończonych lekcjach nauczyciele wzięli udział w szkoleniu o cyfrowym bezpieczeństwie szkoły

 

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

Uczennica klasy III Paulina Musiolik zdobyła II miejsce w Powiatowym Konkursie Ortograficznym i będzie 27 kwietnia walczyła o tytuł „Mistrza Ortografii Województwa Śląskiego 2018” Z kolei Szymon Czapla również uczeń klasy III zdobył I miejsce w Regionalnym Konkursie Recytatorskim

Serdecznie gratulujemy!

 

WYCIECZKA DO DOMU WCZASÓW DZIECIĘCÓW W ŚWIERADOWIE ZDROJU

altW dniach 9.04. – 13. 04. 2018 roku 37 uczniów ,,dwójki” przebywało na wycieczce w Domu Wczasów Dziecięcych w Świeradowie Zdroju. Program zajęć był bardzo bogaty i różnorodny. Dzieci uczestniczyły w programie turystycznym, który obejmował elementy zajęć z zakresu przyrody, ekologii i regionalizmu. Ponadto brały udział w: wycieczkach pieszych po Górach Izerskich, wycieczce autokarowej do Szklarskiej Poręby, seansie w grocie solnej, warsztatach z zakresu malowania na szkle i grawerowania w hucie szkła oraz odwiedzili Centrum Edukacji Ekologicznej NATURA 2000 (Izerska Łąka) i Nadleśnictwo.

 Podsumowaniem pobytu był pożegnalny apel, na którym zostały wręczone zdobyte dyplomy.

alt FOTO GALERIA

 

GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

alt5 kwietnia 2018 roku już po raz 19- sty w ,,dwójce” odbył się Gminny Konkurs Recytatorski pod hasłem: ,,Szkoła w poezji”. Wśród licznych uczestników (24 uczniów klas I - III marklowickich szkół) komisja w składzie: pani Maria Staszak, pani Czesława Somerlik, pani Jolanta Kominek wyłoniła następujących laureatów:

Kategoria klas I:                                                                                           

I miejsce:  Dominika Piechoczek SP2 Marklowice

II miejsce: Wojciech Czogała SP2 Marklowice

III miejsce : Oliwia Eliasz SP1 Marklowice

wyróżnienie: Małgorzata Filipowska SP2 Marklowice

Kategoria klas II:

I miejsce:  Wiktoria Pupek SP2 Marklowicealt

II miejsce: Dominik Słowik SP2 Marklowice

III miejsce : Ryszard Rurarz SP2 Marklowice

Kategoria klas III:

I miejsce:  Szymon Czapla SP2 Marklowice

II miejsce: Maria Konieczny SP1 Marklowice

III miejsce : Maja Duda SP2 Marklowice

Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe oraz słodki poczęstunek ufundowany przez Gminę Marklowice.  Zdobywcy I - szych miejsc będą 19 kwietnia reprezentować naszą gminę w Regionalnym Konkursie Recytatorskim w Gliwicach. Warto podkreślić, iż dwie uczennice klasy I SP 2 wyrecytowały wiersze własnego autorstwa. Były to: Małgorzata Filipowska i Dominika Piechoczek.

Serdecznie gratulujemy!!!

 

"MISTRZ ORTOGRAFII"

altDnia 27.03.2018 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Marklowicach odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny, w którym udział wzięli uczniowie klas trzecich marklowickich szkół podstawowych. Zmagania ortograficzne uczniów były na wysokim poziomie. Uczniowie pisali tekst wybrany przez doradcę metodycznego edukacji wczesnoszkolnej. Nad poprawnym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie:

Przewodnicząca: pani Jolanta Kominek  – dyrektor SP 2 Marklowice

Członkowie:  pani Maria Staszak – emerytowany dyrektor SP 2 Marklowice

                       pani Ewa Koniusz  –  nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej SP 1Marklowice

Spośród uczestników konkursu komisja wyłoniła następujących zwycięzców:

I miejsce  Paulina Musiolik - SP 2 Marklowice

II miejsce  Emilia Goryszewska - SP 1 Marklowice

III miejsce  Alan Sajnóg - SP 2 Marklowice

Wyróżnienie: Maja Cebo - SP 1 Marklowice

                        Julia Węcławek - SP 1 Marklowice

Paulina Musiolik będzie reprezentować naszą gminę w Powiatowym Konkursie Ortograficznym w Gorzycach, który odbędzie się 6 kwietnia.

 Gratulacje !!!

alt FOTO GALERIA

 

ŻYCZENIA WIELKANOCNE

Ciepłych, pełnych radosnej nadziei świąt Zmartwychwstania Pańskiego, a także kolorowych spotkań z budzącą się do życia przyrodą

Do zobaczenia 4 kwietniasmiley

 

WITAMY WIOSNĘ

altZgodnie z tradycją od lat w naszej szkole świętuje się nadejście wiosny, dlatego też wszyscy uczniowie 21 marca uroczyście obchodzili ten dzień. Zaprezentowane zostały wiersze o wiośnie oraz słynna ekologiczna marzanna, wykonana przez dzieci z makulatury. Samorząd Uczniowski miał za zadanie zdjąć z kukiełki śnieżynki, aby wiosna zawitała do nas na dobre. Cel został osiągnięty, ponieważ podczas prezentacji wierszy zza chmur wyjrzało słońce.

alt FOTO GALERIA

 

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

altDzień Bezpiecznego Internetu obchodzony był w naszej szkole w formie warsztatów i prezentacji. Wszyscy altuczniowie zgromadzili się w jednej z sal gdzie zapoznali się z przygotowaną prezentacją oraz z filmikami, odpowiednimi dla ich wieku, a przestrzegającymi przed różnymi zagrożeniami płynącymi z Internetu. Dowiedzieli się również co to jest netykieta oraz jakie korzyści płyną z korzystania z Internetu. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję wypowiadać się, rozwiązywać zagadki i dyskutować.

 

 

TEATR SKRZAT

15 marca czekała na uczniów miła niespodzianka, bowiem odwiedził naszą szkołę teatr „Skrzat”. Dzieci miały okazję obejrzeć bardzo pouczający spektakl pt. „Czarująca żaba”,  w którym tytułowa bohaterka trafia na dwór królewski, gdzie pomaga królewiczowi uwierzyć we własne siły. Poprzez losy bohaterki uczniowie mogli przekonać się, że jak się czegoś pragnie, można to osiągnąć, ale należy przezwyciężyć strach. Przedstawienie dostarczyło dzieciom wiele uśmiechu i radości oraz przeniosło je w magiczny i bajkowy świat. 

 

DZIEŃ KOBIET

altJak co roku 8 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Kobiet. Dla starszych i młodszych pań był apel, występy, życzenia,  kwiaty i ręcznie wykonane upominki. Po apelu, w świątecznym nastroju i z uśmiechem na twarzy uczniowie wrócili do swoich klas

alt FOTO GALERIA

 

FERIE ZIMOWE

Ferie zimowe  w naszej szkole obfitowały w wiele atrakcji, których sponsorem była Gmina Marklowice. Chętni uczniowie mieli do wyboru dużo różnorodnych zajęć. Zorganizowano zajęcia plastyczne pt. „Zima wcale nie jest zła”, techniczne pod hasłem „Improwizacje zimowe”, prowadzone przez pana Aleksandra Kądzielę. Wspólnie z nim dzieci miały okazję stworzyć własne  poduszeczki, czy też odnowić krzesła. Były też wyjazdy do kina na filmy: „Paddington 2” i „Fernando”, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów. Dużą atrakcją dla dzieci był także wyjazd do Fly Parku – parku trampolin, który umożliwił dzieciom poprzez ruch świetną zabawę.

altFOTO GALERIA

 

ŻYCZENIA

                                                                   

 

   DO ZOBACZENIA 12 LUTEGO!!!

 

WSZYSCY W KARNAWALE BAWIĄ SIĘ WSPANIALE

W piątek 26 stycznia w naszej szkole odbył się balik karnawałowy. Był to dzień niecierpliwie oczekiwany przez wszystkich uczniów. Dzieci przebrane w przepiękne, kolorowe stroje wcieliły się w bohaterów znanych bajek i filmów. Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się wyśmienicie! W czasie przerwy dzieci miały czas na słodki poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców.

alt FOTO GALERIA

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dzień Babci i Dziadka to dzień niezwykły, dlatego zgodnie z tradycją w naszej szkole 23 i 24 stycznia obchodziliśmy te święta. Licznie zgromadzeni dziadkowie ze wzruszeniem obejrzeli przedstawienie i wysłuchali życzeń swoich wnuków. Dzieci przygotowały wspaniały występ artystyczny. Poprzez jasełka, wiersze, piosenki, tańce i inscenizację miały okazję wyrazić babciom i dziadkom jak bardzo ich kochają. Dla gości przygotowano również słodki poczęstunek. Spotkanie upłynęło w serdecznej atmosferze, a uroczystość zapewne pozostanie na długo w sercach zebranych.

alt FOTO GALERIA

 

ZEBRANIE

Serdecznie zapraszamy rodziców na zebranie, które odbędzie w dniu 25.01.2018 roku o godzinie 17.30

 
 

ŻYCZENIA BOŻONARODZENIOWE

Wspaniałych świąt Bożego Narodzenia
spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze
oraz samych szczęśliwych dni w nadchodzącym 2018 roku

życzy społeczność SP2

 

DO ZOBACZENIA 2 STYCZNIA 2018 ROKU!

 

SZKOLNA WIGILIJKA

22 grudnia w naszej szkole odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne. Wraz z zaproszonymi gośćmi spędziliśmy ten dzień w wyjątkowej, świątecznej atmosferze. Mogliśmy podziwiać wspaniałe Jasełka niosące głębokie przesłanie Świąt Bożego Narodzenia, wspomagane kolędami w wykonaniu uczniów klasy III. Po części artystycznej rozdano nagrody ufundowane przez Gminę Marklowice uczniom biorącym udział w Gminnych Konkursach Plastycznych: ,,KARTKA BOŻONARODZENIOWA” i ,,OZDOBA ŚWIĄTECZNA”. Organizatorem konkursów była Gmina Marklowice oraz marklowickie szkoły podstawowe. Nasi uczniowie zdobyli następujące miejsca:

w konkursie: ,,KARTKA BOŻONARODZENIOWA” w kategorii klas I:

Dominika Piechoczek – I miejsce

Milena Cyranka – II miejsce

Amelia Pawlus – III miejsce

wyróżnienie: Zuzanna Sosna i Julia Wiosna

w kategorii klas II:

Bartosz Jarmuła – I miejsce

Mateusz Grym – II miejsce

wyróżnienie: Kamil Kukliński i Wiktoria Pupek

w kategorii klas III:

Szymon Czapla – I miejsce

Vanessa Czarniecka – III miejsce

W konkursie: ,,OZDOBA ŚWIĄTECZNA” w kategorii klas II:

Bartosz Jarmuła – I miejsce

Maja Morgała – III miejsce

Ponadto uczennica klasy III – Paulina Musiolik otrzymała wyróżnienie. Upominki otrzymali również uczniowie biorący udział w konkursach. Po rozdaniu nagród przyszedł czas na wspólne składanie życzeń oraz poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców. Po zakończeniu wigilijki na uczniów czekała niespodzianka – upominki pod klasowymi choinkami ufundowane przez Radę Rodziców!

alt FOTO GALERIA

 

RODZINNE SPOTKANIE ŚWIATECZNE

Dnia 14 grudnia w naszej szkole odbyło się Rodzinne Spotkanie Świąteczne. Atmosfera zbliżających się świąt udzieliła się wszystkim obecnym. Spotkanie rozpoczęło się występem artystycznym uczniów, w którym nie zabrakło wzruszających momentów.  Dzieci starannie przedstawiały swoje role i śpiewały piosenki. W dalszej części spotkania wszyscy udali się do klas, gdzie czekało pyszne ciasto oraz niespodzianka - własnoręcznie wykonane  ozboby świąteczne przez dzieci. Ten dzień był bardzo ważny dla uczniów, którzy po jego zakończeniu z uśmiechem wracali do domów.

alt FOTO GALERIA

 

MIKOŁAJ W SZKOLE

Zgodnie z tradycją 5 grudnia uczniów naszej szkoły odwiedził Święty Mikołaj. Tego dnia, każdy kto miał możliwość ubrał się na czerwono i założył mikołajową czapkę. Na przywitanie gościa uczniowie przygotowali krótki występ artystyczny. Na spotkanie z niezwykłym gościem przybyli również goście – najmłodsi mieszkańcy. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci zostały obdarowane przez Mikołaja paczkami. Miejmy nadzieję, że za rok ponownie do nas zawita!

alt FOTO GALERIA

 

ANDRZEJKI W SZKOLE

30 listopada w naszej szkole, jak co roku zorganizowane zostały andrzejki, w których brali udział wszyscy uczniowie. Mottem tego dnia była dobra zabawa i dzień bez mundurka. W tym dniu nie zabrakło wspólnych tańców, zabaw i konkursów, które wprowadziły dzieci w pozytywny nastrój. Na zakończenie czekał na uczniów słodki poczęstunek i dalsza zabawa w swoich klasach.

alt FOTO GALERIA

 

STARSZY CZYTA MŁODSZEMU

W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” naszą szkołę odwiedziły uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 1 z klasy 2 gimnazjum. Klaudia Celary i Kinga Kocztorz przeczytały swoim młodszym koleżankom i kolegom baśń Hansa Christiana Andersena „Latający kufer”. Uczniowie naszej szkoły na podstawie usłyszanej bajki będą wykonywać ilustracje, które wezmą udział w konkursie plastycznym.

alt FOTO GALERIA

 

WYCIECZKA DO SZTOLNI

27 listopada uczniowie klasy II i III w ramach realizowanego programu edukacji regionalnej pojechali na  wycieczkę do sztolni w Wodzisławiu Śląskim. Razem z przewodnikiem panem Jerzym Tkoczem dzieci miały okazję kilka metrów pod ziemią spacerować podziemnymi korytarzami oraz podziwiać wyrobiska. Ponadto uczniowie dowiedzieli się jak wygląda praca górnika i jak bardzo istotny jest ten zawód oraz jakie są ważniejsze elementy wyposażenia kopalni. Na zakończenie wycieczki wszyscy uczniowie zostali poczęstowani cukierkami i w dobrym humorze wrócili do szkoły.

alt FOTO GALERIA

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

altW dniu 24 listopada wszyscy uczniowie uroczyście obchodzili Światowy Dzień Pluszowego Misia. W naszej szkolealt obchody tego święta to już tradycja.Tego dnia dzieci przyszły do szkoły ze swoimi ulubionymi i kochanymi  pluszakami. Dzieci, opowiadały o swoich maskotkach, a także wysłuchały opowiadania o tym skąd się wzięły obchody Dnia Pluszowego Misia. altDzieci uczestniczące w kółku tanecznym miały także okazję zatańczyć i pobawić się wspólnie ze swoimi maskotkami. Ten dzień wywołał u uczniów wiele uśmiechów i radości ponieważ miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się ze swoich sekretów.

 

ZAJĘCIA MUZYCZNE

15 i 1alt6 listopada uczniowie ,,dwójki” byli uczestnikami muzycznej prezentacji przygotowanej przez Panią Wiolettę Koralewską- absolwentkę Akademii Muzycznej. Początkowo uczniowie przenieśli się do przeszłości, poznając instrumenty muzyczne. Następnie pani Wioletta zaprezentowała grę na waltorni, którą uczniowie wysłuchali w wielkim skupieniu. Na zakończenie czekała na dzieci zabawa, polegająca na rozpoznawaniu instrumentów muzycznych, w której dzieci uczestniczyły bardzo chętnie i aktywnie.

 

OGŁOSZENIE

UWAGA! ZEBRANIE KLASY I W DNIU 23 LISTOPADA NIE ODBĘDZIE SIĘ.

 

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚĆI

Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole uczczono podczas apelu, który odbył się 10 listopada. Z tej okazji uczniowie klas I-III ubrani w galowe stroje wraz z flagami i balonikami biało-czerwonymi oraz ręcznie wykonanymi godłami naszego kraju aktywnie uczestniczyli w spotkaniu. Na apelu zostały przypomniane najważniejsze historyczne fakty związane z odzyskaniem niepodległości przez Polskę.

alt FOTO GALERIA

 

OGŁOSZENIE

Serdecznie zapraszamy na zebranie w dniu 23.11.2017 roku o godz. 17.30

 

IGŁA I NITKĄ MALOWANE,WYSZYWANE,HAFTOWANE

W piątek, 20 października w naszej szkole odbyły się zajęcia w ramach innowacji pedagogicznej pt.:,,IGŁĄ I NITKĄ MALOWANE, WYSZYWANE, HAFTOWANE”. Spotkanie to uatrakcyjnił nasz gość – Bernadeta Sosna – osoba, dla której krawiectwo jest pasją i zawodem. Krawcowa przyniosła nam wiele ciekawych przyrządów i akcesoriów służących jej w pracy zawodowej np.: mydełko do rysowania po tkaninach, miarkę krawiecką itp. Pani Bernadeta  opowiadała o swojej pracy oraz pomogła wykonać ciekawe serwetki i zakładki do książek. Dzieci z dużym zapałem i zaangażowaniem realizowały swoje pomysły. Uczniowie na zakończenie podziękowali Pani Bernadecie, która obiecała odwiedzić nas ponownie.

alt FOTO GALERIA

 

JESIENNY SPACER

Korzystając z pięknej pogody 18 października wszyscy uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do pobliskiego lasu...

alt FOTO GALERIA

 

ALARM PRZECIWPOŻAROWY

17 października w naszej szkole miał miejsce próbny alarm przeciwpożarowy, w którym udział wzięły dwie jednostki straży pożarnej - Ochotniczą Straż Pożarną z Marklowic, a także jednostkę Powiatowej Straży Pożarnej z Wodzisławia Śląskiego. Całe przedsięwzięcie przebiegło w sposób pomyślny i miało na celu utrwalić właściwe zachowania w razie wystąpienia pożaru. Po próbnej ewakuacji z budynku szkoły panowie strażacy zaprezentowali dzieciom wozy i sprzęt strażacki. Dzieci z dużym zainteresowaniem wsłuchiwały się w tajniki pracy strażaków, a także miały okazję usiąść w wozie strażackim.

alt FOTO GALERIA

 

DZIEŃ CHŁOPAKA

Środa, 4 października  była dniem szczególnym dla męskiej części naszej szkolnej społeczności. Świętowaliśmy wtedy w naszej szkole Dzień Chłopaka. To szczególny dzień dla wszystkich chłopców naszej szkoły. Dla uczczenia tego święta, Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę dla wszystkich uczniów, zaś Rada Rodziców ufundowała słodki poczęstunek. Dzieci tańczyły przy ulubionych utworach oraz z chęcią brały udział w konkursach. Wszyscy bawili się znakomicie, a frekwencja jak najbardziej dopisała, co bardzo nas cieszy. Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili i na następną dyskotekę też przyjdą w tak licznym gronie!

alt FOTO GALERIA

 

WARSZTATY "MY NIE GRYZIEMY"

29 września uczniowie naszej szkoły brali udział w warsztatach „My nie gryziemy”, goszcząc w ciężarówce Fundacji Ewy Naworol wyposażoną w salę multimedialną. Tam zostali przeszkoleni w zakresie profilaktyki pogryzień przez psy i bezpiecznej komunikacji oraz obcowania ze zwierzęciem. Dzieci dowiedziały się także jak odpowiednio karmić psy i koty, jak zachować się w przypadku ataku, a także jakie obowiązki spoczywają na opiekunach czworonogów. Na zakończenie udanego pokazu uczniowie dostali balony z logo fundacji oraz materiały dydaktyczne.

alt FOTO GALERIA

 

30-LECIE PARAFII

9 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w obchodach 30 – lecia Parafii Narodzenia Najświętszej altMaryi Panny. Świętowanie rozpoczęło się uroczystą mszą świętą, na którą zaproszeni zostali założyciele parafii, a także inni znamienici goście. Następnie wszyscy zgromadzeni zebrali się na placu przykościelnym gdzie czekał na nich poczęstunek, gry i zabawy oraz konkurs biblijny. Na tę okoliczność uczniowie naszej szkoły przygotowali  krótki program artystyczny, z którym wystąpili przed licznie przybyłymi parafianami. Obchody uświetnił także występ Ślązaczki Roku oraz orkiestry. Wszystkim towarzyszyły doskonałe humory.

 

 

WIZYTA POLICJANTÓW W DWÓJCE

W ramach postępowań dotyczących bezpieczeństwa dzieci 6 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszami policji. Prowadzący spotkanie zwrócili szczególną uwagę, jakie reguły bezpieczeństwa należy zachować w drodze do i ze szkoły będąc zarówno pieszym jak i  pasażerem, a także przypomnieli o ważnych numerach alarmowych. Uczniowie chętnie odpowiadali na zadawane pytania, wykazywali się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podając liczne przykłady niewłaściwego zachowania się. Na zakończenie podziękowali Panom policjantom za cenne rady i wrócili do swoich klas.

altFOTO GALERIA

 

ROZBRZMIAŁ PIERWSZY DZWONEK

4 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Inauguracja roku rozpoczęła sie uroczystą mszą świętą, po której dzieci wraz z rodzicami wzięły udział w uroczystej akademii. Po oficjalnej części z wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnów, rozpoczęła się część artystyczna.  Uczniowie klasy trzeciej powitali swoich kolegów, rodziców, nauczycieli, a szczególnie pierwszoklasistów. Na uroczystości obecny był również proboszcz naszej parafii ksiądz Marek Macewicz. Po zakończonej uroczystości każda z klas udała się do swojej sali na spotkanie z wychowawcą.

alt FOTO GALERIA

 

ZEBRANIE

 

Drodzy Rodzice!

W dniu 19 września 2017r. o godzinie 1700 odbędzie się zebranie rodziców

Serdecznie zapraszamy!

 

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DO RELIGII DLA KLAS 1-3

Kl.1 - "Żyjemy w Bożym świecie" red. K. Mielnicki, E. Kondrak, Wyd. Jedność, Kielce

Kl.2 - "Idziemy do Jezusa" red. J. CVzerkawski, E. Kondrak, Wyd. Jedność, Kielce

Kl.3 - "Jezus jest z nami" red. J. Czerkawski, E. Kondrak, Wyd. Jedność, Kielce

 
The secret of any online business is web hosting. Select the best hosting service reading offered by justhost.
Copyright ©  Szkoła Podstawowa Nr 2 w Marklowicach 2011-2013  |  Strony Internetowe  MBURSZ-NET
Free Joomla Templates designed by Joomla Hosting