• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 4.jpg

2018/2019

KLASA III NA BASENIE

altOd 21 marca do 13 czerwca 2019 roku klasa III uczestniczyła w zajęciach nauki pływania na pływalni w Połomi, które były prowadzone przez doświadczonych instruktorów. Wykorzystywano atrakcyjne zestawy ćwiczeń i akcesoria do pływania np. piłki, makarony piankowe, które zachęcały dzieci do nauki pływania i zabaw w wodzie. Koszt zajęć oraz przejazd na pływalnię został pokryty przez Gminę Marklowice.

 

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się 19 czerwca  o godzinie 9.00 (msza św. o godzinie 8.00).

 

UWAGA

W związku z bardzo wysokimi temperaturami mającymi wpływ na zdrowie i bezpieczeństwo dzieci od czwartku 13 czerwca do piątku 14 czerwca skracamy lekcje do 30 minut.

Czas trwania lekcji i przerw:


1. 7.50 - 8.20
2. 8.30 - 9.00
3. 9. 10 – 9.40
4. 9.50 – 10.20
5. 10.30 – 11.00 przerwa obiadowa
6. 11.20 – 11. 50
7. 12. 00 -12.30
8. 12. 40- 13.20

 

ODWIEDZINY WOJTUSIA

alt29 maja do naszej szkoły zawitał niecodzienny gość - Wojtuś- chłopiec cierpiący na SMA. W grudniu nasi uczniowie przygotowali dla chłopca mikołajkową paczkę, a teraz mieli okazję poznać sympatycznego 6-latka, który odwiedził nas ze swoją mamą. Pani Ania opowiedziała o synu, a zgromadzeni uczniowie zadawali chłopcu wiele pytań. Na zakończenie wręczono Wojtusiowi upominek, a on odwzajemnił się tym samym częstując wszystkich wafelkami. Spotkanie uwieczniono pamiątkowym zdjęciem. Życzymy Wojtusiowi uśmiechu i radości każdego dnia!!!  

 

ZAPROSZENIE

SERDECZNIE ZAPRASZAMY RODZICÓW

NA ,,SPOTKANIE Z MAMĄ I TATĄ",

KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ

WE WTOREK 4 CZERWCA O GODZINIE 16.00

 

W CIENIU ŁOPIANOWEGO LIŚCIA

alt28 maja w naszej szkole gościliśmy aktorów z teatrzyku „Skrzat” z Krakowa. Tegalto dnia uczniowie mieli okazję zobaczyć przedstawienie pt. „W cieniu łopianowego liścia”. Występ nawiązywał do ekologii, dlaczego warto segregować odpady, a także jak należy bezpiecznie poruszać się po drogach z uwzględnieniem niektórych znaków drogowych. Ciekawe przygody bohaterów, wesoły scenariusz i interesujące stroje umiliły wszystkim tego dnia pobyt w szkole. Dzieci wielkimi brawami nagrodziły aktorów.

 

WIZYTA W BIBLIOTECE

alt8 maja obchodzimy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, dlatego też 16 maja klasa I i III złożyła wizytę w Gminnej Bibliotece Publicznej. Podczas spotkania, dzięki pani  kierownik – Jolancie Węglorz dzieci dowiedziały się na czym polega praca bibliotekarza, zapoznały się  z panującymi zasadami korzystania z biblioteki oraz dowiedziały się w jaki sposób mogą stać się jej czytelnikami. Dzieci zaznajomiły się także z dziecięcym działem, a każdy kto już korzystał z biblioteki miał możliwość wypożyczenia książek. Drugą część wizyty dzieci spędziły słuchając fragmentu baśni Hansa Christiana Andersena pt. „Calineczka” w ramach realizowanej w klasie I innowacji pedagogicznej ,,Podążaj za czytaniem”. Na zakończenie uczniowie wręczyli paniom bibliotekarkom upominek, a sami także zostali obdarowani cukierkami i pamiątkowymi smyczami.

 alt FOTO GALERIA

 

ŚWIĘTO SZKOŁY

alt10 maja, jak co roku nasza szkoła obchodziła ważny dzień- Święto Szkoły. Tego dnia wraz z nieoczekiwanym gościem-Koziołkiem Matołkiem uczciliśmy pamięć naszego patrona- Kornela Makuszyńskiego, przybliżając jego sylwetkę oraz twórczość. Uroczysty apel pozwolił także przypomnieć zebranym historię nadania szkole imienia oraz przeprowadzić konkurs znajomości o patronie. Apel zakończył się słodkim poczęstunkiem, a świąteczny dzień wspólnymi zabawami.

 alt FOTO GALERIA

 

WYCIECZKA DO PORĘBY WIELKIEJ

altW dniach 8.04. – 12. 04. 2019 roku 22 uczniów ,,dwójki” przebywało na wycieczce w Domu Wczasów Dziecięcych w Porębie Wielkiej. Program pobytu był bogaty i różnorodny. Odbyło się wiele wycieczek pieszych po okolicy oraz wycieczka do Zakopanego, dzieci miały możliwość brania udziału w wielu konkursach i zawodach. Podsumowaniem pobytu był pożegnalny apel, na którym zostały wręczone zdobyte dyplomy i wyróżnienia. Choć czas spędzony w Porębie minął szybko, to na długo pozostanie w pamięci uczestników.

 alt FOTO GALERIA

 

PIES POLICYJNY W SZKOLE

alt12 kwietnia w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli Komendy Policji z Wodzisławia Śląskiego, a także dzielnicową Marklowic Panią Magdalenę Siekierka. Wielką atrakcją tego spotkania było przybycie przewodnika z czworonożnym partnerem Tornem, który jest psem patrolowo-tropiącym z Komendy Miejskiej w Rybniku. Uczniowie dowiedzieli się na temat służby psów w policji, do czego są one wykorzystywane, a także jak należy zachować się podczas kontaktów z obcymi psami. Następnie dzieci były świadkami pokazu posłuszeństwa i wykonywania komend przez czworonoga oraz miały okazję pogłaskać Torna. Spotkanie zakończono pamiątkowym zdjęciem.

 alt FOTO GALERIA

 

GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

altWe wtorek 26 marca w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny dla klas II –  III. Wzięło w nim udział 12 uczniów marklowickich szkół. Gości powitała dyrektor szkoły pani Jolanta Kominek, która życzyła wszystkim sukcesów. Zadaniem uczestników było poprawne napisanie dyktanda o tematyce wiosennej przygotowanego przez panią metodyk edukacji wczesnoszkolnej – panią Małgorzatę Konsek.

 

Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie:


Przewodnicząca: pani Czesława Somerlik – przedstawiciel Gminy Marklowice

Członkowie: pani Iwona Kotyrba – nauczyciel SP2 Marklowice

                      pan Karol Pawlas – logopeda SP1, SP2 Marklowice

Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce  – Maksymilian Sobik SP1 Marklowice

II miejsce – Wojciech Czogała  SP2 Marklowice

III miejsce –  Małgorzata Filipowska SP2 Marklowice

III miejsce – Kamil Hibner  SP1 Marklowice

Wyróżnienie – Zuzanna Sosna SP2 Marklowice

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody oraz słodki poczęstunek ufundowany przez Gminę Marklowice.

 

XX GMINNY KONKUS RECYTATORSKI

altWe wtorek  19 marca w ,,dwójce” po raz dwudziesty odbył się Gminny Konkurs Recytatorski dla klas I – III pod hasłem: ,,Bohaterowie baśni i bajek w poezji”. Wzięło w nim udział 22 uczniów dwóch szkół: Szkoły Podstawowej nr 1 i 2  w Marklowicach. Nad poprawnym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: przewodnicząca pani Maria Staszak oraz członkowie – pani Czesława Somerlik i pani Jolanta Węglorz. Wyłoniono następujących laureatów:

kategoria klas pierwszych: I   miejsce  -  Antoni Tomecki SP 1 Marklowice,II  miejsce  -  Lena Herda  SP 1 Marklowice, III miejsce   -  Paulina Pucowska SP 1 Marklowice

kategoria   klas drugich :I miejsce  - Małgorzata Filipowska SP 2 Marklowice,II miejsce  - Emilia Tatarczyk  SP 1 Marklowice, III miejsce  - Jakub Dalemula -  SP 2 Marklowice

kategoria  klas trzecich:I miejsce  -   Wiktoria Pupek SP 2 Marklowice, II miejsce  -  Kamil Hibner  SP 2 Marklowice,III miejsce  -  Kacper Górecki SP 2 Marklowice

Laureaci oraz pozostali uczestnicy otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Gminę Marklowice.  Zdobywcy I - szych miejsc będą 21 marca reprezentować naszą gminę  w  Regionalnym Konkursie Recytatorskim w Gliwicach.

alt FOTO GALERIA

 

INNOWACJA PODĄŻAJ ZA CZYTANIEM

Od 1 października 2018 do 10 czerwca 2019r. w naszej szkole   jest realizowana innowacja pedagogiczna pt. ,,Podążaj za czytaniem”. Innowacja jest adresowana dla uczniów klasy pierwszej. Autorem i realizatorem innowacji jest Elżbieta Waler – nauczyciel, wychowawca klasy I. Pozostali realizatorzy to: rodzice, dziadkowie, katechetka, bibliotekarka szkolna, bibliotekarka z Gminnej Biblioteki   w Marklowicach oraz bibliotekarka Miejskiej Biblioteki w Wodzisławiu.

 

 

ZAJĘCIA ŚWIETLICOWE INACZEJ

altUmiejętność udzielenia pierwszej pomocy jest niezbędna, dlatego też 12 marca w naszej szkole kadra nauczycielska, pozostali pracownicy szkoły, a także dzieci uczęszczające na świetlicę brały udział w szkoleniu poświęconemu tej tematyce. Szkolenie prowadzone było przez pana Adriana Biegonka – ratownika medycznego. Celem spotkania było przekazanie wiedzy i praktycznych umiejętności z zakresu postępowania i reagowania w sytuacjach, które zagrażają zdrowiu i życiu ludzi. Każdy z obecnych na szkoleniu pogłębił swoją wiedzę, a także miał możliwość wypróbowania swoich umiejętności reanimowania nieprzytomnego człowieka przy użyciu fantomu.

 alt FOTO GALERIA

 

DZIEŃ KOBIET

alt8 marca to szczególny dzień w roku dla wszystkich Pań i dziewcząt, toteż z tej okazji chłopcy przygotowali krótki występ artystyczny, którego widzami były wszystkie przedstawicielki płci pięknej. Tego dnia były życzenia, drobne upominki, a także promienny uśmiech.

 alt FOTO GALERIA

 

BALIK KARNAWAŁOWO-WALENTYNKOWY

altTradycją naszej szkoły jest coroczny balik karnawałowy. W tym roku przypadł on 28 lutego w tłusty czwartek. Dzieci przebrane były w piękne stroje. Spotkać można było policjantów, sportowców, tancerki, czarownicę, diabła, zwierzątka oraz wiele innych barwnych postaci. Dzieci uczestniczyły w zabawach tanecznych, konkursach, czy też w quizie walentynkowym. W przerwie wszyscy przebierańcy udali się na słodki poczęstunek-pączek i soczek, aby nabrać sił i bawić się dalej. Kluczowym momentem, na który czekały wszystkie dzieci było rozdanie kartek walentynkowych. Miła atmosfera i wspólna zabawa znakomicie zintegrowała uczniów naszej szkoły.

 alt FOTO GALERIA

 

REKRUTACJA DO KLAS PIERWSZYCH NA ROK SZKOLNY 2019/2020

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Marklowicach zaprasza do zapoznania się z postępowaniem rekrutacyjnym do klas pierwszych na rok szkolny 2019/2020.

Rekrutacja

 

 

 

FERIE ZIMOWE 2019

altFerie zimowe to dla uczniów czas odpoczynku od nauki, ale także możliwość udanej zabawy. Dla tych, którzy w ferie zostali w domu, a chcieli dobrze się bawić, w dniach 11-15 lutego zorganizowane zostały różne zajęcia wyjazdowe i szkolne, które dofinansowane zostały przez Gminę Marklowice. Chętni uczniowie mieli do wyboru wiele różnorodnych zajęć, począwszy od wyjazdów do kina na filmy: „Lego-Przygoda 2” i „Asteriks i Obeliks” ,czy też wyjazdu do Fly Parku-parku trampolin. Pozostałe opcje były równie ciekawe: zajęcia rzemieślnicze z udziałem Pana Aleksandra Kądzieli, czyli szycie poduszek i wykonywanie karmników oraz altwalentynkowe inspiracje, czyli wyrób przez dzieci mydełek w kształcie serca i robienie kartek walentynkowych. Tegoroczne ferie w naszej szkole podobnie, jak w latach ubiegłych cieszyły się wśród uczniów dużym zainteresowaniem.

alt FOTO GALERIA

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

altŚwięto Babci i Dziadka to wyjątkowy dzień, dlatego zgodnie z tradycją 22 i 23 stycznia  w naszej szkole obchodziliśmy te święta. Na najmilszych gości czekał mały poczęstunek oraz pamiątkowy kotek. Czas tego spotkania wypełniły występy artystyczne dzieci. Wnukowie poprzez wierszyki, piosenki, taniec wyrażali swą wdzięczność, szacunek i miłość, dziękując za opiekę i troskę. Uczniowie zaprezentowali swoim dziadkom również jasełka. Te dni były pełne radości, uśmiechów i wzruszeń zarówno dla dziadków, jak i ich wnucząt. Babciom  i dziadkom życzymy 100 lat i zapraszamy za rok!

 alt FOTO GALERIA

 

ZEBRANIE

W czwartek (24 stycznia) o godzinie 17.00 odbędzie się zebranie rodziców.

                                                                       Serdecznie zapraszamy!!!
 

POKAZ HISTORYCZNY

alt15 stycznia na uczniów naszej szkoły czekała miła niespodzianka. Byli oni uczestnikami pokazu historycznego, który przedstawiał dzieje Polski od trzeciego rozbioru w 1795 roku do 11 listopada 1918 roku, kiedy to po 123 latach zaborów nasz kraj odzyskał niepodległość. Podczas tej „żywej lekcji historii” uczniowie zapoznali się z obyczajami epoki szlacheckiej, strojami tego okresu, a także metodami walki i z uzbrojeniem. Po skończonym pokazie każda z klas miała możliwość obejrzenia rekwizytów.

alt FOTO GALERIA

 

SPOTKANIE CZYTELNICZE

altPo raz trzeci w tym roku szkolnym odwiedziły nasza szkołę uczennice z klasy 8 z klubu czytelniczego realizujące projekt "Poczytajmy".Tym razem przeczytały w każdej klasie książkę pt.:" Marta i zagadkowy pojazd". Nastepnie dzieci wypowiadały sie na temat wynalazków i odkryć, wskazywały je na przygotowanych ilustracjach oraz wypowiadały sie  na temat wymarzonych podróży. Na koniec został ogłoszony konkurs plastyczny dotyczący przeczytanej książki.

 alt FOTO GALERIA

 

Z BEZPIECZEŃSTWEM NA TY

altW środę 9 stycznia odwiedzili nas niecodzienni goście. Była to pani aspirant Magdalena Siekierka, która jestalt dzielnicową Marklowic oraz młodszy kapitan Sebastian Bauer z sekcji kontrolno  - rozpoznawczej Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim. Pani aspirant przeprowadziła z uczniami pogadankę dotyczącą bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych oraz rozdała odblaski i ulotki informacyjne. Pan Sebastian Bauer omówił zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa przeciwpożarowego oraz zachęcił do udziału w konkursach organizowanym przez Państwową Straż Pożarną. Miłym akcentem spotkania z kapitanem było rozdanie pamiątkowych kalendarzy.

 

WIGILIJKA

altDnia 21 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie wigilijne. Pierwszym punktem spotkania były Jasełka, wystawione przez uczniów klasy II i III oraz odśpiewanie wybranej przez siebie kolędy lub pastorałki przez każdą z klas. Po części artystycznej na uczniów czekał poczęstunek. Na zakończenie wszyscy  w rodzinnej atmosferze połamali się opłatkiem, złożyli sobie życzenia i zeszli do swoich klas, gdzie na uczniów pod choinką czekała miła niespodzianka.

altFOTO GALERIA

 

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

altW ramach działań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem dzieci, 4 stycznia nasza szkoła gościła pana policjanta- altsierżanta sztabowego Grzegorza. Dzieci miały okazję porozmawiać z policjantem o bezpiecznym poruszaniu się do i ze szkoły, z uwzględnieniem używania odblasków na odzieży i plecakach, o pozycjach obronnych w przypadku kontaktu z psem, czy też o niegroźnych sposobach spędzania czasu wolnego na śniegu. Pan Grzegorz zwrócił również uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, odpowiadali na zadawane pytania, podawali liczne przykłady niewłaściwego zachowania się. Spotkanie to było ciekawe i pouczające, a przekazane informacje bez wątpienia przyczyniły się do utrwalenia zasad dotyczących bezpieczeństwa.

 

KOCHANI RODZICE

altSerdecznie dziękujemy za okazane serce w trakcie zbiórki darów dla Wojtusia. Wasza szczodrość pozwoliła na obdarowanie nie tylko Wojtusia, ale również jego koleżanki chorujące na tą samą jednostkę choroby.alt

DZIĘKUJEMY!!!

 

MIKOŁAJ

alt FOTO GALERIAalt

 

ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ...

 altDnia 17.12.2018r.  pierwszoklasiści  odwiedzili Centrum Regionalizmu w Osinach. Celem wycieczki było przedstawienie zwyczajów i tradycji związanych z okresem przedświątecznym i Wigilią Bożego Narodzenia. W czasie pobytu uczniowie poznali dawne śląskie zwyczaje związane z przygotowaniami do Świąt Bożego Narodzenia, jak i z samą wieczerzą wigilijną. Wspólnie przystroili choinkę, wzięli udział w przygotowaniu  stołu do Wigilii. Wysłuchali piękną legendę o małym Jezusku oraz  wspólnie śpiewali kolędy. Zajęcia miały charakter warsztatowy, dzieci  brały czynny udział w przedstawieniu i inscenizacji. Pierwszoklasiści mieli również okazję własnoręcznie wykonać świąteczne ciasteczka, które zabrali do szkoły, by tam je ozdobić. Dzieci zostały poczęstowane  chlebem ze smalcem, który bardzo im  smakował. Była to żywa lekcja regionalizmu i wprawiła wszystkich uczestników wycieczki w radosny okres oczekiwania Świąt Bożego Narodzenia.

alt FOTO GALERIA

 

KOLEJNE CIEKAWE ZAJĘCIA REGIONALNE ZA NAMI...

altWiele dobrej  zabawy w czasie dekorowania pierniczków towarzyszyło uczniom klasy drugiej i trzeciej na zajęciach regionalnych. Możliwości było wiele, a małym cukiernikom nie zabrakło inwencji i wyobraźni. Z przygotowanych ozdób największą popularnością cieszyły się polewy oraz kolorowe posypki. Każdy uczeń miał możliwość wykazać się zdolnościami twórczymi ozdabiając swoje maślane ciasteczka według własnego projektu. Najbardziej podobały się aniołki, miśki oraz  pierniczkowe ludki. Nagrodą za wspaniałą pracę na zajęciach była degustacja pierniczków. Większość uczniów zabrała  swoje przepiękne wytwory do domu, aby pochwalić się i razem posmakować. Zajęcia bardzo podobały się, zaś  radość, zabawa jakie im towarzyszyły pozwoliły utrwalić tradycje Świat Bożego Narodzenia.

alt FOTO GALERIA

 

Niecodzienny gość na zajęciach regionalnych...

alt28 listopada zajęcia regionalne w klasie II i III miały nieco inną formę jak zazwyczaj. Gościliśmy górnika pana Piotra Mańkę, tatusia Natalki – uczennicy klasy trzeciej. Zaproszonego gościa, który  przybył na spotkanie w  pełnym  galowym  umundurowaniu przywitała pani dyrektor Jolanta Kominek.  Dzieci  zapoznały się z pracą górnika, tradycjami i zwyczajami związanymi z obchodami Barbórki. Zajęcia były bardzo ciekawe i interesujące, a dzieci chętnie w nich uczestniczyły zadając górnikowi wiele  pytań. W trakcie spotkania uczniowie mieli możliwość wysłuchania kilku śląskich legend związanych  z górnictwem. Ostatnim punktem spotkania był konkurs wiedzy dla uczniów, który wypadł znakomicie. W nagrodę wszyscy uczestnicy otrzymali od pana Piotra ,,śląskie szkloki”. Zajęcia zakończyły się wspólną sesją zdjęciową, która będzie pamiątką tego  wspaniałego  i interesującego wydarzenia. Uczniowie podziękowali gościowi własnoręcznie wykonaną laurką.

alt FOTO GALERIA

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

alt26 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia - święto bardzo lubiane przez najmłodszych. Z tej okazji pluszowe misie i inne maskotki odwiedziły naszą szkołę i towarzyszyły uczniom cały dzień: na przerwach były przytulankami, a podczas apelu brały udział we wspólnej zabawie. Dzieci zaprezentowały swoje pluszaki, a następnie tańczyły z nimi w rytm piosenek, dobrze się przy tym bawiąc. Zabawa była bardzo udana, zarówno dla dzieci, jak i misiów, które zapewne odwiedzą naszą szkołę za rok.

alt FOTO GALERIA

 

STARSI MŁODSZYM

alt20 listopada na uczniów naszej szkoły czekała miła niespodzianka. Odbyły się bowiem przedstawienia bajki „Kopciuszek” w troszkę innych wersjach, wykonane przez uczennice klasy ósmej pod kierunkiem pani Agnieszki Marczykowskiej. Pierwsza wersja, choć zbliżona do oryginału, została zakończona inaczej – książę za swoją wybrankę uznał przypadkową osobę, na którą pasował pantofelek, czyli siostrę Kopciuszka. Nowy scenariusz drugiej wersji zakończył się pomyślnie, jednak zaprezentowany był tak, jakby akcja bajki toczyła się we współczesności. Proste dialogi i ciekawe przedstawienie scen sprawiło, że wszyscy uczniowie byli zachwyceni. „Kopciuszek” to bajka ponadczasowa, mówiąca o tym, że warto być dobrym człowiekiem, a pewnego dnia zostanie to zauważone i docenione.

alt FOTO GALERIA

 

LEKCJA HISTORII

altW dniu 31 października w ramach zajęć regionalnych uczniowie klasy drugiej i trzeciej wraz z opiekunami wybrali się na cmentarz celem odwiedzenia miejsc pamięci narodowej i uczczenia pamięci poległych w obronie naszej Ojczyzny. Na początku uczniowie udali się na plac kościoła św. Stanisława odwiedzając Pomnik Powstańców Śląskich, tablicę upamiętniającą mieszkańców miejscowości poległych podczas II wojny światowej oraz płytę inskrypcyjną przypominającą tragedię amerykańskich lotników. Kolejnym miejscem, które odwiedzili drugo i trzecioklasiści był obelisk upamiętniający ofiary tzw. marszu śmierci. Ostatnim punktem wycieczki była kaplica wymurowana z kamieni, mająca formę groty przy ulicy Wiśniowej. W czasie wycieczki uczniowie mogli w ciszy, zadumie posłuchać opowieści na temat przeszłości naszej Ojczyzny oraz zapalić światełko pamięci. To była bardzo ważna lekcja wychowania obywatelskiego i patriotycznego, która pozostanie dzieciom w pamięci.

altFOTO GALERIA

 

ZAJĘCIA ŚWIETLICOWE INACZEJ

altNa świetlicy można spędzać czas na wiele różnych sposobów. Środa 24 października była wypełniona nieco innym atrakcjami niż zazwyczaj, ponieważ bohaterami tego dnia były patyczaki – przedziwne lecz przyjazne owady. Dzieci chętnie słuchały o życiu, zwyczajach  i diecie owadów. Powstały piękne rysunki przedstawiające naszych patyczakowatych gości. Po spotkaniu każdy uczeń poczuł chęć posiadania terrarium z owadem o wyglądzie gałązki.

altFOTO GALERIA

 

REPORTERZY W DWÓJCE

 alt24.10.2018 roku reporterzy radia 90 FM odwiedzili naszą szkołę. Trafili na cotygodniowe zajęcia świetlicowe pt: ,,Mała akademia sztuki” przeznaczone dla uczniów klasy I. Dzieci z zaciekawieniem  i ekscytacją odpowiadali na pytania pana Arkadiusza Żabki oraz pana Przemysława Niedźwieckiego dotyczące znaczenia odblasków podczas poruszania się na drodze. Dzieci wykazały się dobrą znajomością tematu i chętnie udzielały wypowiedzi do mikrofonu redaktorów radia 90 FM.  Na zakończenie spotkania uczestnicy otrzymali pamiątkowe odblaski.

alt FOTO GALERIA

 

STARSZY CZYTA MŁODSZEMU

altW ramach Miesiąca Bibliotek Szkolnych i w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom odwiedzili naszą szkołę uczniowie klasy 8 z SP1 w Marklowicach, którzy przeczytali książeczkę „Poznaj fascynujący język uczuć z kolorowym potworem”. Po wysłuchaniu książeczki uczniowie wrzucali do słoiczków kolorowe kółeczka, które miały wyrazić ich uczucia w danej chwili.

alt FOTO GALERIA

 

PASOWANIE NA UCZNIA

alt17 październik był dniem bardzo ważnym w naszej szkole, gdyż uczniowie klasy pierwszej zostali oficjalnie przyjęci do naszej społeczności. Uroczystość rozpoczęła się od krótkiej inscenizacji, w której uczniowie klasy drugiej przygotowali szereg zadań do wykonania dla swoich młodszych kolegów, aby Ci mogli zostać  przyjęci do grona uczniów. W kolejnej części tego wydarzenia nastąpiło odśpiewanie hymnu Polski oraz szkoły, a następnie dzieci złożyły ślubowanie, po którym pani dyrektor pasowała ich na uczniów klasy pierwszej. Na zakończenie pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku, na którym uczniowie spotkali się z rodzicami, którzy towarzyszyli swoim pociechom w tak doniosłym dniu.

alt FOTO GALERIA

 

 

JESIENNE WARSZTATY

 

alt

Dnia 18.10.2018 roku w ramach cotygodniowych świetlicowych spotkań z cyklu ,,PLASTUSIOWO” czyli czwartkowych zajęć plastycznych kierowanych do klasy II naszej szkoły odbyły się wyjątkowe zajęcia. Dziarskim krokiem i z uśmiechem na twarzy na świetlicę wkroczyła Pani Monika Grzonka – nasza specjalistka od jesiennych bukietów. Świetlicowe pomieszczenie zmieniło się na chwilkę w jesienną krainę pełną inspiracji, ciekawych rozmów o przyrodzie i ekologii.
Jak zawsze uczniowie spisali się na medal – bukiety piękne, gość zadowolony, sala wyczyszczona, czego chcieć więcej...? Dziękujemy Pani Monice za wizytę, życzymy wszystkiego dobrego i czekamy na kolejne spotkania :).  

alt FOTO GALERIA

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

alt

12 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Tego dnia odbyła się uroczysta akademia, na którą przybyli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, przewodnicząca Rady Rodziców oraz uczniowie. Apel rozpoczął się od powitania gości, a już w części artystycznej uczniowie w galowych strojach śpiewem i pięknymi wierszami rozweselili zgromadzonych na sali uczestników uroczystości. Młodzi artyści docenili codzienny trud, cierpliwość i poświęcenie oraz złożyli serdeczne życzenia wszystkim pracownikom naszej szkoły wręczając im własnoręcznie wykonane kwiaty.

alt FOTO GALERIA

 

PRÓBNY ALARM PRZECIWPOŻAROWY

altW dniu 21 września w Szkole Podstawowej nr 2 został przeprowadzony próbny alarm przeciwpożarowy, podczas którego ewakuowano uczniów, nauczycieli oraz pracowników  z budynku szkoły. Alarm przeprowadził komendant Ochotniczej Straży Pożarnej Pan Piotr Nowak, który zaprezentował dzieciom wóz i sprzęt strażacki. Uczniowie mieli okazję wejść do środka, a także dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o pracy strażaka. Ćwiczenie to miało na celu udoskonalenie umiejętności postępowania w przypadku zagrożenia pożarowego w szkole.

alt GALERIA FOTO

 

 

DZIEŃ CHŁOPCA 2018

   alt  DZIEŃ CHŁOPCA  obchodzony jest co roku 30 września. W tym roku w szkole świętowaliśmy z tej okazji już 27 września. Dziewczynki  wraz
z opiekunem Samorządu Uczniowskiego przygotowały swoim kolegom dyskotekę. Podczas imprezy zaprezentowały krótki program artystyczny wraz
z życzeniami. Dziewczynki wręczyły CHŁOPCOM z poszczególnych klas słodkie upominki z krótkimi liścikami. Wszyscy bawili się wesoło, z wielkim zaangażowaniem brali udział w konkursach i zabawach.
       Opiekun Samorządu pani Iwona Kotyrba przypomniała o Kodeksie Grzeczności obowiązującym w szkole. Omówiła z pomocą dzieci zasady kulturalnego zachowania się mężczyzn podczas zabawy tanecznej w stosunku do kobiet. Kilku Chłopców – Dżentelmenów zdecydowało się poprosić swoje koleżanki do tańca. Dżentelmeni otrzymali w nagrodę po dwa baloniki, z których jeden wręczyli swoim partnerkom.   Dla wszystkich zorganizowano słodki poczęstunek. Dyskoteka była bardzo udana, uczestnicy bawili się wesoło i kulturalnie!

alt FOTO GALERIA

 

KLASA PIERWSZA ŻEGNA LATO

alt21 września uczniowie klasy pierwszej pożegnali lato wycieczką, której głównym celem była integracja grupy klasowej. Najpierw pierwszoklasiści wzięli udział w krótkim spacerze, w czasie którego podziwiali uroki odchodzącego lata, zbierali dary lasu oraz cieszyli się pięknem otaczającej przyrody. Drugim punktem, a  zarazem najważniejszym była zabawa terenowa ,,Podchody”. Mali ,,poszukiwacze” szukali ukrytych listów z zadaniami. Terenem ich poszukiwań był mały lasek oraz  pobliska łąka. W czasie zabawy  dzieci musiały wykonać wiele zadań np.: poruszać się naprzód skacząc jak żabka (licząc do ośmiu),wymienić pięć zwierząt, których nazwa zaczyna się na głoskę p. Pierwszoklasiści wspaniale poradzili sobie z poszczególnymi poleceniami. Starali się wykonać je szybko i dokładnie.Wspólna zabawa zakończyła się piknikiem ze słodką niespodzianką, którą dzieci odnalazły na drodze swoich poszukiwań.Podczas pikniku nie zabrakło dobrej zabawy.Mali poszukiwacze powrócili do szkoły w doskonałych humorach i z obietnicą udziału w kolejnych podchodach, z jeszcze większą liczbą zadań do wykonania. 

altFOTO GALERIA

 

 

WYCIECZKA DO HACJENDY CORAL

alt19 września klasa trzecia uczestniczyła w wycieczce do hacjendy „Coral” w Bluszczowie, gdzie na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Najpierw uczniowie przywitali się z danielami, karmiąc je oraz innymi zwierzątkami. Były gęsi, kózki, a także króliki, które cieszyły się wielkim zainteresowaniem wśród najmłodszych. Kolejną atrakcją był gokart, na którym uczniowie próbowali swoich sił. Zorganizowany został również wyścig „osiołków”, był czas wolny na placu zabaw, prezentacja rozłożenia namiotu harcerskiego, słodka chwila z watą cukrową, a także wspólne grillowanie. Wycieczka jak najbardziej udana, a uczniowie z uśmiechem na twarzy wrócili do szkoły.

alt FOTO GALERIA

 

WYKOPKI

alt12 września, w ramach zajęć regionalnych klasa trzecia uczestniczyła w wykopkach zorganizowanych w pobliskim gospodarstwie. Już na poprzednich zajęciach uczniowie zostali zapoznani z historią ziemniaka, a także z tradycjami związanymi z wykopkami. Dzieci zostały zaopatrzone w kosze oraz kopaczki i z dużym zapałem wykopywali ziemniaki. Po owocnych zbiorach, czekała smaczna niespodzianka: pieczone ziemniaki, słodki arbuz i soczki. Na zakończenie tej ciekawej lekcji każdy dostał na pamiątkę ozdobne dynie oraz wykopane przez siebie ziemniaczki. 

alt FOTO GALERIA

 

RELIGIA

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DO RELIGII

W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

 

KLASA I:
Żyjemy w Bożym świecie

KLASA II

Idziemy do Jezusa

KLASA III

Jezus jest z nami

 
The secret of any online business is web hosting. Select the best hosting service reading offered by justhost.
Copyright ©  Szkoła Podstawowa Nr 2 w Marklowicach 2011-2013  |  Strony Internetowe  MBURSZ-NET
Free Joomla Templates designed by Joomla Hosting