• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 4.jpg

Kontakt:

ul. Wiosny Ludów 78,
44-321 Marklowice
Tel  324550392, Tel: 324531528
Fax: 324550392

Jak oceniasz nową stronę szkoły
 

Biblioteka

Godziny otwarcia biblioteki w I pólroczu roku szkolnego 2019/2020

Środa 7.45 - 9.15

Czwartek  8.00  - 9.30

 

BIBLIOTEKA SZKOLNA

 alt  Historia biblioteki sięga  1971 roku, kiedy to odnotowano pierwszy zapis w księdze inwentarzowej.
W bibliotece znaleźć można lektury szkole dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej, słowniki, encyklopedie, powieści, przewodniki metodyczne oraz czasopisma. Z biblioteki korzystają zarówno uczniowie jak i nauczyciele. Prócz wypożyczeń biblioteka organizuje konkursy czytelnicze i plastyczne, akcje głośnego czytania oraz wizyty w innych bibliotekach. Mimo że biblioteka zajmuje niewielkie pomieszczenie, służy ono również jako czytelnia. Uczniowie chętnie czytają, przeglądają książki i czasopisma, układają puzzle tematyczne, kolorują obrazki, a także rozwiązują rebusy i łamigłówki.
Bibliotekę prowadzi p. Agnieszka Marczykowska.
Serdecznie zapraszamy!
Załączniki:
1.    Regulamin biblioteki szkolnej
2.    Spis lektur obowiązkowych dla 1 etapu edukacyjnego

 

Książka - najlepszym prezentem dla dziecka

Książki - jeszcze niedawno były dla dzieci źródłem informacji o świecie. Niestety, dziś, wypiera je telewizja i komputer. Dostarczają rozrywki, nie wymagają żadnego wysiłku i skupienia, są łatwiejsze niż książki. Szybciej można z nich uzyskać potrzebną wiedzę. Jak wynika z badań biegłości w czytaniu dzieci (10-latków), które przeprowadzono 2 lata temu, tylko co trzecie dziecko czyta dla przyjmeności. Najwyżej 2 razy w miesiącu.

Czytanie nie tylko poszerza zakres słownictwa, ale przede wszystkim pobudza wyobraźnię. Między innymi dlatego czytanie dzieci jest takie ważne. Kolorowe migawki, które dziecko znajduje w telewizji czy w komputerze nie są w stanie zastąpić mu ciekawej książki. Niestety dziecko może uważać, że właśnie odpowiedni program z kreskówkami czy gra komputerowa są bardziej atrakcyjne. Najłatwiej przekonać dziecko, że warto poświęcić czas na książki jest czytanie mu już od 2, 3 roku życia. Jeśli nie stosowaliście takich praktyk, teraz może być trudno przekonać dziecko do sięgnięcia do lektury. Nie warto jednak rezygnować, bo nie jest to niemożliwe.

Więcej: Książka - najlepszym prezentem dla dziecka

 

Strona 2 z 2

«pierwszapoprzednia12następnaostatnia»
The secret of any online business is web hosting. Select the best hosting service reading offered by justhost.
Copyright ©  Szkoła Podstawowa Nr 2 w Marklowicach 2011-2013  |  Strony Internetowe  MBURSZ-NET
Free Joomla Templates designed by Joomla Hosting