• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 4.jpg

2019_2020

ZAPROSZENIE

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza zaprasza rodziców i uczniów klasy trzeciej na Dzień Otwarty, który odbędzie się  4 marca (środa) o godz. 16.00 w auli w budynku nr 2 (byłe gimnazjum). Na spotkaniu zostaną przedstawione informacje związane z funkcjonowaniem szkoły, oferta edukacyjna oraz zaprezentują się uczniowie zespołu wokalnego Coda, Piegi oraz zespołu tanecznego Salsa.

                       Serdecznie zapraszamy                                                                                                                                                                                                                                                           Dyrekcja szkoły

 

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

altW tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu przypada 11 lutego z tej okazji w naszej szkole odbyło sie spotkanie poświęcone bezpieczeństwu w sieci. Dzieci zapoznały sie z mozliwościami Internetu ale również poznały, niektóre jego złe strony takie jak uzaleznienie, cyberprzemoc czy bezpieczeństwo danych. Uczniowie z chęcia obejrzeli kilka filmików poswieconych tym zagadnieniom, a nastepnie odpowiadali na zadawane pytania.

 

Ferie 2020

altW czasie tegorocznych ferii, których sponsorem była Gmina Marklowice nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć  w warsztatach plastyczno – technicznych  pod hasłem:  ,,Zima wcale nie jest zła”. Na wtorkowych zajęciach uczestnicy mieli okazję stworzenia przestrzennej, zimowej krainy z użyciem takich materiałów jak tektura, sztuczny śnieg, wata, gałązki, plastelina itp. Tematem czwartkowych zajęć  było ,,Spotkanie z igłą nitką”. Dzieci miały okazję uszyć spersonalizowane serduszka, zrobić wesoły breloczek oraz pomalować słoik metodą decoupage. Część prezentów stworzono z myślą o nadchodzącym Dniu Babci i Dziadka.Oprócz zajęć odbywających się w szkole zorganizowano wyjazdy do kina CINEMA RYBNIK  na filmy: ,,Urwis” i ,,Śnieżna paczka” oraz do ZOOLANDII w Wodzisławiu Śląskim. Każdego dnia na zakończenie zajęć uczestnicy otrzymali pyszny obiad.

 altFOTO GALERIA

 

HARMONOGRAM FERII 2020

 

Harmonogram ferii 2020

 

ŻYCZENIA

GWIAZDKI NAJJAŚNIEJSZEJ,

CHOINKI NAJPIĘKNIEJSZEJ,

PREZENTÓW WYMARZONYCH,

ŚWIĄT MILE SPĘDZONYCH,

KARNAWAŁU SZALONEGO

I NOWEGO ROKU BARDZO UDANEGO!!!

                                Do zobaczenia 2 stycznia 2020 rokuJ

 

SZKOLNA WIGILIJKA

alt19 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie wigilijne. Wraz z zaproszonymi gośćmi spędziliśmy ten dzień w wyjątkowej, świątecznej atmosferze. Spotkanie rozpoczęło się występem artystycznym. Po części artystycznej wszyscy częstowali się pysznościami ufundowanymi przez Radę Rodziców. Na zakończenie rozdano nagrody ufundowane przez Gminę Marklowice uczniom biorącym udział w Konkursie  Plastycznym: ,,Nie pal przy mnie, proszę!”. Organizatorem konkursu  była Gmina Marklowice oraz nasza szkoła. Nagrodzeni zostali:alt

Klasa I:

Agata Jasek – I miejsce

Antonina Wala – II miejsce

Bartosz Maciejczyk – III miejsce

wyróżnienie: Michalina Strzałkowska i Maksymilian Fros

Klasa II:

Olga Strączek – I miejsce

Kacper Duda – II miejsce

Julia Mika – III miejsce

wyróżnienie: Maja Koch i Piotr Ośliźlok

Klasa III:

Małgorzata Filipowska – I miejsce

Emilia Mędygrał – II miejsce

Natalia Ognisty – III miejsce

wyróżnienie: Wojciech Czogała i Dawid Koch

altFOTO GALERIA

 

"SPOTKANIE Z CIEKAWYMI LUDŹMI..."

altGrudzień to miesiąc pełen ważnych wydarzeń i wyjątkowych świąt. W oczekiwaniu na Boże Narodzenie i mikołajkowe odwiedziny, swoje święto obchodzą górnicy. W ramach innowacji pedagogicznej pt.: ,,Spotkania z ciekawymi ludźmi” 11 grudnia odwiedzili szkołę wyjątkowi goście: pan Jacek Salwin, pan Krzysztof Barwiak i pan Kacper Kotula. Panowie przybliżyli dzieciom trudną i odpowiedzialną, a zarazem niebezpieczną pracę górnika. Spotkanie wywarło na uczniach ogromne wrażenie, dzieci zadawały panom wiele pytań, na które goście chętnie odpowiadali w barwny sposób. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci zostały obdarowane cukierkami.

alt FOTO GALERIA

 

"SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI...

altW ramach innowacji pedagogicznej  „Spotkania z ciekawymi ludźmi”  odbyło się pierwsze spotkanie. Gościem był pan Jacek Salwin, który jest zapalonym wędkarzem. Opowiedział on o swojej pasji i udzielił odpowiedzi na pytania uczniów. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy o stroju, sprzęcie potrzebnym do wędkowania, gatunkach ryb, przynętach używanych do złowienia ryby. Spotkanie było pełne pozytywnej energii, Pan Jacek udzielił odpowiedzi na każde pytanie jak i pozwolił dokładnie przyjrzeć się przedmiotom związanych z wędkowaniem. Na zakończenie uczestnicy otrzymali dyplom i słodki poczęstunek oraz wykonali rybkę – zabawkę.

alt FOTO GALERIA

 

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

altW czwartek 5 grudnia z workiem pełnym prezentów naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj. Dzieci przygotowały dla gościa krótki program artystyczny, po którym Mikołaj wręczył prezenty. Oprócz prezentów Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu, rozmawiał z dziećmi oraz zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców  i nauczycieli. Oczekiwana cały rok wizyta tego niecodziennego gościa  minęła w bardzo miłej atmosferze  i przyniosła wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci nie tylko naszych uczniów, ale również maluchów, które razem z rodzicami przyszli na to niezwykłe spotkanie.

alt FOTO GALERIA

 

 

W PARKU LEŚNYM U KACZYNY...

altWe wtorek 3 grudnia 2019 roku uczniowie naszej szkoły byli na wycieczce w Parku Leśnym u Kaczyny w Rogowie. Na miejscu czekały na dzieci wozy z zaprzęgiem konnym. Trasa przejażdżki wiodła przez boczne drogi i las. Mimo, iż warunki pogodowe nie do końca sprzyjały, dzieciom dopisywały humory. W trakcie przejażdżki śpiewały poznane piosenki  i podziwiały okolice. Po powrocie na uczniów czekała gorąca herbata i pyszna kiełbaska.

alt  FOTO GALERIA

 

PASOWANIE NA UCZNIÓW "DWÓJKI"

altWe wtorek 26 listopada 2019 roku odbyła się Uroczystość Pasowania na uczniów klasy pierwszej. To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów jak i rodziców. Uczniowie klasy pierwszej przedstawili krótki program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne, a następnie rozwiązywali zagadki o tematyce szkolnej, odpowiadali na pytania dotyczące właściwego zachowania w szkole oraz wypili przygotowany przez mamy specjalny napój . To był egzamin, który zdali na szóstkę. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, po którym przewodnicząca Rady Rodziców – pani Izabela Wach wręczyła pierwszoklasistom  pamiątkowe dyplomy. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem ufundowanym przez Radę Klasową Rodziców. Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy!

 

"OD PAPROTKI DO WĘGIELKA"

alt19 listopada uczniowie wszystkich klas uczestniczyli w niecodziennych zajęciach regionalnych, które miały miejsce w Żorskim Centrum Regionalizmu. Temat warsztatów: „Od paprotki do węgielka” przybliżył uczniom treści związane z powstaniem, wydobywaniem i zastosowaniem węgla. W trakcie ciekawych zajęć uczestnicy dowiedzieli się o bardzo ciężkiej i  niebezpiecznej pracy na kopalni. Wzbogacili słownictwo o pojęcia związane z górnictwem, śląskimi tradycjami, poznali galowy strój górnika oraz śląski odświętny strój kobiecy. W zainscenizowanej ,,kopalni" spotkały wcześniej omawianą postać  - Skarbnika. Tajemniczy gość wzbudził wiele emocji, a na pamiątkę  znaczył buzie prawdziwym węglem. Na zakończenie pierwszej części uczestnicy posilili się pysznym chlebem ze smalcem i ciepłą herbatką. Następnie w miłej atmosferze przystąpili do oryginalnych  zajęć  plastycznych. Wszyscy  z uśmiechem na twarzy  wrócili do szkoły.

alt FOTO GALERIA

 

 

MARSZ, MARSZ, DĄBROWSKI...

alt11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. W tym roku, w 101  rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, nasza szkoła przyjęła zaproszenie Ministra Edukacji Narodowej do udziału w akcji „Szkoła do hymnu”. W piątek, 8.11.2019r. o symbolicznej godzinie11:11  wspólnie  z uczniami i nauczycielami szkół   całej   Polski odśpiewaliśmy hymn narodowy - „Mazurka Dąbrowskiego”.

alt FOTO GALERIA

 

INNOWACJA PEDAGOGICZNA "Z ORTOGRAFIĄ NA TY"

altOd 1 października 2019r. w klasie drugiej jest  realizowana innowacja o nazwie: ,,Z ORTOGRAFIĄ NA TY”. Zajęcia odbywają się w każdy wtorek po zajęciach obowiązkowych, które cieszą się  ogromnym zainteresowaniem. Uczniowie chętnie wykonują ćwiczenia ortograficzne zintegrowane z ćwiczeniami w słuchaniu, mówieniu, czytaniu i pisaniu, a także w malowaniu i zabawach ruchowych. Ciekawym punktem zajęć jest wykorzystywanie gier, rebusów, krzyżówek oraz czerpanie z zasobów internetowych związanych z ortografią np. www.pisupisu. Największą atrakcją dla uczestników zajęć jest możliwość korzystania z tablicy interaktywnej.Nauka ortografii może być przyjemną zabawą!

alt FOTO GALERIA

 

SZKOŁA PAMIĘCI

altNasza placówka włączyła  się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy było zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia. 25 października 2019 r. – ostatni piątek przed 1 listopada uczniowie naszych klas odwiedzili pomnik  wzniesiony w miejscu, w którym stał dawniej dom Zamarskich. W ostatnich dniach wojny ukrywali się tam partyzanci i dezerterzy niemieccy. W nocy z 3 na 4 marca 1945 roku dom został otoczony i podpalony przez oddziały SS. W płomieniach śmierć poniosła właścicielka budynku Łucja Zamarska i jej syn. Pozostałe ukrywające się osoby rozstrzelano. Minutą ciszy uczniowie wraz z wychowawcami uczcili pamięć poległych i zapalili symboliczne znicze. Dzięki idei „Szkoła pamięta” poznaliśmy  niektóre karty historii, które zapewne zostaną w naszej pamięci.

altFOTO GALERIA

 

ALARM PRZECIWPOŻAROWY

alt17 października w naszej szkole miał miejsce próbny alarm przeciwpożarowy, w którym udział wzięła jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Marklowicach pod kierunkiem komendanta – pana Piotra Nowaka. Całe przedsięwzięcie przebiegło w sposób pomyślny i miało na celu utrwalić właściwe zachowania w razie wystąpienia pożaru. Po próbnej ewakuacji z budynku szkoły zostały zaprezentowane wóz i sprzęt strażacki. Dzieci z dużym zainteresowaniem wsłuchiwały się w tajniki pracy strażaków, a także miały okazję usiąść w wozie strażackim.

 

 

DZIEŃ KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

 alt11 października w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej, powszechnie nazywanym Dniem Nauczyciela. Na uroczystości gościli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie, którzy  śpiewem i wierszami  wyrazili swoje podziękowanie i uznanie. Nie zabrakło pięknych życzeń oraz tradycyjnego ,,Sto lat”. Na zakończenie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego rozdali nauczycielom i pracownikom szkoły jesienne upominki.

 alt FOTO GALERIA

 

KONSULTACJE

23.10.2019 (środa) od godziny 16.30 do 17.30  odbędą się konsultacje dla rodziców .

 

 

TEATR "SKRZAT"

24 wrześnianaszą szkołę odwiedzili aktorzy krakowskiego  teatru ,,Skrzat”, którzy  zaprezentowali przedstawienie teatralne  pt. ,,Dyzio Leniuszek”. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem śledzili przygody leniwego Dyzia, któremu nic nie chciało się robić, a do tego był bardzo niegrzeczny. Aktorzy wprowadzili widownię w świat bajki, gdzie lenistwo zawładnęło wszystkich wokół. Jednak dzięki wizycie w innej bajce i leczącemu zwierzęta lekarzowi udało się znaleźć lekarstwo na lenistwo. Uczniowie z   radością i ciekawością oglądali przedstawienie, które  było przypomnieniem  wielu rzeczy: kultury zachowania, dbania o higienę, prawidłowego korzystania z telewizora i komputera a przede wszystkim pracowitości.

 

DBAMY O SWOJE BEZPIECZEŃSTWO

alt17 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim: asp. Magdalena Siekierka, asp. Piotr Pałasz, sierż. szt. Grzegorz Szolc, mł. asp. Wojciech Stencel. Uczniowie mieli  okazję porozmawiać z gośćmi o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych oraz zasadach poruszania się podczas jazdy rowerem. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli  w spotkaniu, odpowiadając na pytania policjantów, jak również zadając wiele pytań gościom.    W nagrodę za czynny  udział wszyscy otrzymali odblaski.

 

ZEBRANIE Z RODZICAMI

W dniu 12.09.2019 (czwartek) roku o godz. 17.00 odbędzie się zebranie rodziców.

Serdecznie zapraszamy

Dyrektor 

   Jolanta Kominek

 
 

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

  altWe wrześniu tradycyjnie wszyscy uczniowie wracają do szkoły. Jedni czynią to  bardzo chętnie, drudzy trochę mniej. W tym roku w naszej szkole inauguracja nowego roku szkolnego miała miejsce  2 września. Rozpoczęła się o godzinie 8.00 mszą świętą w kościele parafialnym pw. Narodzenia NMP w Marklowicach - Chałupkach. Po mszy świętej dzieci wraz  z rodzicami wzięły udział w akademii. Na początku wprowadzono poczet sztandarowy  i odśpiewano hymn państwowy i szkoły. Następnie głos zabrała pani dyrektor Jolanta Kominek, która serdecznie powitała wszystkich przybyłych gości, uczniów, rodziców oraz grono pedagogiczne. Szczególnie ciepłe słowa skierowała do ks. proboszcza Jacka Moronia, który po raz pierwszy zagościł w naszej szkole. Na zakończenie wszyscy  obejrzeli program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy trzeciej, w którym nie zabrakło miłych słów i życzeń do pierwszoklasistów. Po części oficjalnej uroczystości, uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami klas.

 

Wszystkim uczniom życzymy samych sukcesów. Nauczycielom życzymy satysfakcji  z wykonywanej pracy, a rodzicom radości i dumy ze swoich dzieci.

alt FOTO GALERIA

 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Rozpoczęcie roku szkolnego  2019/2020 odbędzie się

2 września (poniedziałek) o godz. 9.00

(msza św. o godz. 8.00 )

 

Strona 2 z 2

«pierwszapoprzednia12następnaostatnia»
The secret of any online business is web hosting. Select the best hosting service reading offered by justhost.
Copyright ©  Szkoła Podstawowa Nr 2 w Marklowicach 2011-2013  |  Strony Internetowe  MBURSZ-NET
Free Joomla Templates designed by Joomla Hosting